Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Умови пенсійного забезпечення військовослужбовців

Дата: 17.10.2022 12:51
Кількість переглядів: 140

Фото без описуВійськовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” від 09.04.1992 № 2262 – XII, які мають право на пенсійне забезпечення, пенсії відповідно до цього Закону призначаються і виплачуються після звільнення їх зі служби.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за Законом № 2262, у разі повторного прийняття їх на військову службу до Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України та Державної спеціальної служби транспорту, службу до Національної поліції, Національного антикорупційного бюро України, Бюро економічної безпеки України, Служби судової охорони, органів та підрозділів цивільного захисту та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. При наступному звільненні із служби цих осіб виплата їм пенсій здійснюється з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.

Пенсіонерам з числа військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за цим Законом на період їхньої мобілізації чи укладення контракту до закінчення особливого періоду, прийняття на службу на посади поліцейських до підрозділів поліції особливого призначення виплата пенсії не припиняється. При цьому, пенсіонер вважається працюючим.

Важливо! “Військові” пенсіонери після демобілізації чи закінчення терміну дії контракту, укладеного на термін до закінчення особливого періоду, мають можливість провести перерахунок пенсії з урахуванням набутої вислуги років та нового грошового забезпечення.

Військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом пенсії по інвалідності, а членам їх сімей пенсії в разі втрати годувальника призначаються незалежно від тривалості служби.

 

Порядок призначення пенсії за вислугу років військовослужбовцям

Пенсії за вислугу років, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», призначаються:

- незалежно від віку військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського й офіцерського складу та іншим, хто має право на призначення пенсії за цим законом, звільненим зі служби з 01.10.2022 або після цієї дати, які на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше;

- в разі досягнення  на день звільнення зі служби 45-річного віку, крім зазначених у частині третій статті 5 цього Закону, за наявності страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба або служба в органах внутрішніх справ, Національній поліції, на посадах начальницького складу в Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України.

Громадянам з інвалідністю внаслідок війни пенсія на визначених у цьому пункті умовах призначається незалежно від віку.

 

Розміри пенсій за вислугу років

Пенсії за вислугу років військовослужбовцям призначаються в таких розмірах:

  • за вислугу 20 років – 50%; а звільненим у відставку за віком або за станом здоров’я, особам, звільненим зі служби в поліції на підставі пунктів 2, 3 частини першої статті 77 Закону України «Про Національну поліцію», звільненим зі служби у Службі судової охорони та звільненим зі служби у Національному антикорупційному бюро України за віком чи через хворобу – 55% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43). Крім того, за кожний рік вислуги понад 20 років передбачена доплата у розмірі 3% відповідних сум грошового забезпечення;
  • за наявності страхового стажу 25 років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, служба в органах внутрішніх справ, поліції, Національному антикорупційному бюро України, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції, Бюро економічної безпеки України чи Державній кримінально-виконавчій службі України (пункт «б» статті 12): за страховий стаж 25 років – 50% і за кожний повний рік стажу понад 25 років – 1% відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 43, не повинен перевищувати 70% відповідних сум грошового забезпечення, а тим, хто під час проходження служби брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і належить до категорії 1 - 100%, до категорії 2 - 95%.

Мінімальний розмір пенсії за вислугу років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом «Про Державний бюджет України  на відповідний рік, що з 01.07.2022 становить  2027,00 грн.

Разом з тим, розміри пенсії відповідно до рішення Уряду від 14.07.2021 №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» з 01.07.2021 не можуть бути меншими 3854 грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора