Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Вони полягли за Україну

З початку війни на сході України 2014 року та повномасштабного вторгнення рашистських військ в Україну в лютому 2022 року за суверенність, цілісність і незалежність нашої держави віддали життя наші земляки. Пам'ять про них нетлінна. Сум не полишає громаду. Згадуємо щирими словами вдячності та молитвами кожного з Героїв:

Капітан Василаш Ілля Євгенович, 1959 року народження. Загинув 27.07.2014р.

Вояк батальйону територіальної оборони «Айдар» ЗСУ, розвідник, ветеранафганець», активний учасник Майдану. Кавалер ордена «За мужність» І ст.

У 1982 - 1986 pp. і 1990 - 1997 pp. проживав у м. Новодністровськ.

Загинув під Лутугиним на Луганщині, де загін бійців «Айдару» потрапив у засідку.

Похований в рідному селі Горбівці Глибоцького р-ну. У Новодністровську проживає син.

Солдат Корнецький Сергій Григорович, 1980 року народження. Загинув 22.11.2015р.

Народився і жив у м. Новодністровськ. Працював в КП «Новодністровський житловик». Мобілізований у серпні 2015 р. служив у 2-ій батареі 55-ої окремої артилерійської бригади.

Помер внаслідок травм від опіків, отриманих під час пожежі у польовому таборі ЗСУ в Донецькій обл.

Похований у с. Виноградне Мурованокуриловецького району Вінницької області.

Лейтенант Анатій Віра Юріївна, 1985 року народження. Загинула 24.02.2022р.

Уродженка с. Сербичани.

Загинула, виконуючи свій військовий обов'язок на одному із кораблів, в який влучила ракета.

Похована с рідному селі.

За особисту мужність під час виконання бойових завдань, самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України 134/2022 від 14.03.2022 року нагороджена орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

У Новодністровську проживають чоловік та діти.

Солдат Вихопницький Роман Ярославович, 1976 року народження. Загинув 13.03.2022р.

Навідник гірсько-штурмової роти.

За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України 175/2022 від 23 березня 2022 року нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

У Новодністровську проживає мати і брат.

Солдат Донець Руслан Валентинович – 1982-06.05.2022 рр. Загинув у бою із ворогом, отримавши кульове поранення, біля м. Рубіжне Луганської області. У Новодністровську проживають мати і сестра, похований у Чернівцях.

Сержант Сімчіна Сергій Олександрович, 1983 року народження. Загинув 15.05.2022р.

Заступник командира бойової машини, навідник-оператор механізованого батальйону військової частини А4053.

Загинув у результаті мінометного обстрілу в м. Сєвєродонецьк Луганської області.

Похований на Новодністровському кладовищі.

Указом Президента України №570/2022 нагороджений Орденом "За мужність" ІІІ ступеня посмертно.

У місті проживають батьки, дружина, діти.

Солдат Гимплюк Олексій Прокопійович, 1981 року народження. Загинув 25.06.2022р.

Солдат роти вогневої підтримки.

Загинув у стрілецькому бою унаслідок кульового поранення в с. Яковлівка Донецької області.

Похований у с. Ожеве.

Залишилися мати і брат.

Солдат Крайник Сергій Михайлович. Загинув 01.07.2022р.

Солдат мінометної батареї механізованого батальйону.

Загинув у Бахмутському районі Донецької області внаслідок обстрілу із гелікоптера.

У Новодністровську проживає дружина і донька.

Старший солдат Козак Микола Андрійович, 1971 року народження. Загинув 17.07.2022р.

Протягом 2016-2020 рр. обіймав посаду заступника міського голови м.Новодністровськ.

Після повномаштабного вторгнення служив у гранатометному відділення гранатометного взводу роти вогневої підтримки. Загинув у результаті артилерійського обстрілу, виконуючи бойове завдання із забезпечення оборони, відсічі і стримування збройної агресії поблизу с.Верхньокамянське Бахмутського р-ну.

Похований у м.Вінниця.

У Новодністровську проживають дружина та діти.

Солдат Голенок Едуард Валерійович, 1977 року народження. Загинув 06.08.2022р.

Стрілець-санітар штурмового батальйону.

Загинув у Бахмутському районі Донецької області (поблизу смт.Нью-Йорк) внаслідок мінометного обстрілу.

Похований на Новодністровському кладовищі.

У місті проживають батьки та сестра.

Молодший сержант Клець Олександр Федорович, 1981 року народження. Загинув 14.08.2022р.

Народився у м.Новодністровськ.

Загинув поблизу с.Богородичне Краматорського р-ну Донецької обл. у результаті мінометного обстрілу.

Солдат Кренц Леонід Віталійович, 1968 року народження. Загинув 29.10.2022р.

Стрілець стрілецької роти.

Загинув, потрапивши під артилерійський обстріл ворога поблизу Білогорівки Сєвєродонецького р-ну Луганської обл.

Похований на Новодністровському кладовищі.

У місті проживають батько і сестри.

23 грудня 2022 року Указом Президента України "за особисту мужність і самовідданість, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі" солдата Леоніда Кренца посмертно нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Солдат Нечпай Євген Віталійович, 1987 року народження Загинув 15.01.2023р.

Стрілець стрілецької роти. Був призваний на військову службу по мобілізації 01.03.2022р.
Загинув внаслідок ворожого обстрілу в районі населеного пункту Землянки Харківської області.

У місті проживає мама.