Що робити, якщо у вашій оселі немає опалення

Дата: 05.12.2022 12:43

Фото без описуЯкщо на цей період ви вирішили залишитися у своєму будинку, квартирі, вам можуть бути корисні наступні рекомендації:

• Оберіть одне приміщення в оселі для обігріву та облаштуйте там спальні місця;
  • Пийте та їжте гаряче. Бережіть тіло від охолодження, тепло вдягайтеся;
  • Щільно закрийте вікна шторами, жалюзі, ролетами. Найбільші тепловтрати саме через вікна;
  • Увімкніть додаткові джерела тепла.

Якщо маєте можливість - поїдьте до родичів або знайомих, у яких є опалення.

Також корисним буде заздалегідь домовитися з близькими про спільний план дій на час відсутності тепла.

Окрім того, слід пам'ятати про правила правила безпеки при використанні альтернативних джерел тепла:

• Не грітися за допомогою непристосованих засобів (газової плитки або запалених комфорок);
  • Не використовувати у квартирах "буржуйки", бензинові, дизельні генератори, газові балони;
  • Не вмикати більше одного електрообігрівача;
  • Не вживати алкогольні напої заради хибного відчуття зігріву.

Також рекомендується підготувати ранець з необхідними речами для вашої родини на кілька днів (вода, ліхтарик, свічки, готова їжа, пауербанк, аптечка, вогнегасник).

Отримуйте добірку найважливіших новин за день у нашій  Viber спільноті «Новод інфо».

Також у МВА радять завчасно дізнатися де у місці розміщені пункти обігріву.

У разі тривалої відсутності електропостачання, обігрітися та зарядити ґаджети можна в «пунктах незламності»: у ЗЗСО ІІ-ІІІ ст. та в гімназії, у садочках «Радість» та «Ромашка». У разі потреби кількість «пунктів незламності» буде збільшена.