Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Ліквідатори Чорнобильської аварії відзначили пам’ятний день

Дата: 14.12.2022 17:08
Кількість переглядів: 164

Фото без опису14 грудня в Україні відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС ‑ людей, які ціною свого життя і здоров’я змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС.

Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію комплексу захисних споруд над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС, чим було завершено перший етап ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Це, по суті, була перша перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Цей день пам'яті давно став скорботним нагадуванням всьому людству про важку перемогу над вогнем, який охопив реактор атомної станції. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

Серед тих, які боролися зі страшним лихом було чимало наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям, в ті пекельні дні з честю виконали свій обов’язок перед Батьківщиною. Їхній подвиг неможливо переоцінити, як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом.

З нагоди Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС в міському музеї відбувся захід. Учасники тих страшних подій мали нагоду поспілкуватися на актуальні для них теми та отримати інформацію від міського голови. Також Наталя Цимбалюк вручила ліквідаторам аварії на ЧАЕС грамоти Новодністровської міської ради ‑ за мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську позицію: Михайлу Столярку, Івану Бурячку, Борису Дунаєвському, Валентину Грищук, Василю Дідику, Михайлу Кметюк, Віктору Кремняку, Асаду Ахмед огли Музаффарову, Василю Павлюку, Анатолію Савчуку.

По завершенню офіційного заходу, ліквідатори Чорнобильської катастрофи поклали квіти до пам’ятного знаку чорнобильців та хвилиною мовчання вшанували тих своїх колег, котрі уже не з нами.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора