Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Новодністровськ – 2022 рік. Міський голова коротко про головне

Дата: 09.01.2023 10:56
Кількість переглядів: 466

Фото без описуЗавершився 2022 рік. Це рік болю, страху і незламності.

2022 – рік великих втрат, адже ми втратили найцінніше – наших захисників. У 2022 році список полеглих в російсько-українській війні новодністровців поповнився ще десятьма героями. Це велика скорбота для кожної родини, громади, для всієї України. Вічна пам'ять і слава нашим Героям! Глибокі співчуття рідним, чий біль неможливо втамувати.

Новодністровськ гідно впорався із випробуваннями завдяки єдності громадськості, всіх гілок влади, активності депутатів, членів виконавчого комітету, волонтерів, керівників підприємств. Велика усім вдячність за вашу небайдужість та плідну працю!

У 2022 році в умовах воєнного стану та обмежених можливостей скерування бюджетних коштів у Новодністровській ТГ вдалося забезпечити головне – надання усіх життєво необхідних послуг населенню: соціальний захист, комунальні, освітні, медичні тощо. Вони здійснювалися у повному обсязі, незважаючи на зменшення державної підтримки медицини і освіти та дефіцит коштів в усіх галузях, з яким громада заходила у 2022 рік, коли економіка потерпала від наслідків пандемії коронавірусу.

Результатами спільної роботи є високий рівень безпеки на території громади та посилена охорона стратегічних об’єктів, вагомий внесок в підвищення обороноздатності держави, задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб, покращення у сфері цивільного захисту (укриття, оповіщення), готовність до блекауту та плідна волонтерська праця.

Із 24 лютого органи місцевого самоврядування у цілодобовому режимі оперативно реагують на всі виклики військового часу: прихисток переселенців, підвищення обороноздатності, надання гуманітарної допомоги, забезпечення безперебійної роботи усіх напрямків життєдіяльності громади.

Нам є ким пишатися: із 24 лютого ще 300 новодністровців долучилися до лав ЗСУ, у місті діє потужний волонтерський рух, а наш почесний громадянин Микола Шевчук прославив місто прикладом щедрої підтримки армії (нагороджений Указом Президента орденом «За заслуги ІІІ ст.»), наші діти мають вагомі досягнення у спорті, освіті та культурі.

За час повномасштабного вторгнення у Новодністровську усього прийнято 4 808 внутрішньо переміщених осіб, зокрема в комунальних установах – 1 257 громадян. На кінець року офіційно зареєстровано 1 315 ВПО, з них 465 дітей. Організовано триразове гаряче харчування переселенців пільгових категорій.

Діють два потужні волонтерські центри: музична школа та Новодністровський ЗЗСО ІІ-ІІІ ст. Відділом культури видано 4 034 набори гуманітарної допомоги. Центром надання соціальних послуг – понад 1 500.

У Новодністровську створені і діють пункти незламності, а також «Острівець тепла та світла» ПрАТ «Укргідроенерго», на території громади є 3 захисні споруди та 16 укриттів. Тож за будь яких обставин наші мешканці не залишаться без допомоги, а будуть забезпечені найнеобхіднішим.

До Новодністровської ТГ з інших міст вже релоковано два підприємства за спеціалізаціями «енергетика» та «поліграфічна діяльність».

 

Як і кожному українцю, війна перекреслила плани громади в цілому. На жаль, не вдалося реалізувати низку розвиткових проєктів, запланованих на 2022 рік: реконструкція басейну та будівлі спорткомплексу ДЮШС, харчоблок державним коштом у гімназії та паспортний стіл.

Утім, як наші співвітчизники адаптувалися до нових реалій, так і Новодністровська громада продовжила свій розвиток, навіть отримала нові можливості. А саме: завдяки оборонній галузі та збільшенню населення, зросли надходження до місцевого бюджету, з’явилася реальна перспектива розширення житлового фонду.

У 2022 р. була проведена велика підготовча робота для реалізації масштабних проєктів, над якими працюватимемо наступні роки:

*300 малоповерхових будинків для ВПО у м-ні «Молодіжний» та «Лісний» (здійснені топозйомка, проектування мереж водопостачання та водовідведення);

агатоквартирного житлового будинку у м-ні «Лісний» (відведено земельну ділянку для будівництва та обслуговування);

*відведено земельну ділянку для будинку сімейного типу (між ДНЗ «Радість» та лікарнею).

еконструкція центральної площі міста, яку планують завершити вже у 2023р. з нагоди 50-річчя заснування міста;

*сформовано та погоджено з ОВА перелік вулиць та доріг міста, які будуть ремонтуватися наступного року;

*міською радою прийнято усі необхідні управлінські рішення та у повному обсязі виконані зобов’язання щодо функціонування індустріального парку «Новодністровськ», який є лідером серед ІП краю щодо готовності до запуску повноцінної роботи. Спільно із керуючою компанією ІП та Чернівецькою ОВА ведеться активний пошук бізнесу, який розмістить свої потужності на території міста.

 

Приємно, що поряд із забезпеченням життєво необхідних послуг і потреб, вдалося реалізувати низку проєктів, які покращують життя мешканців громади:

*в режимі 7 днів на тиждень працює денний стаціонар Центру ПМСД, який за підтримки профспілок енергетиків дообладнано сучасними меблями та інвентарем;

авершено роботи з реконструкції актової зали Новодністровського ЗЗСО ІІ-ІІІст. та першого поверху ОЗЗСО «Новодністровська гімназія»;

*ефективно забезпечують правопорядок поліцейські офіцери громади (за кошти місцевого бюджету здійснено капітальний ремонт приміщення, придбано службовий автомобіль);

*діють консультативна служба та кризова кімната для осіб, які постраждали від насильства у Центрі надання соціальних послуг населенню;

*в опорному закладі на базі пункту незламності створений коворкінг, де безкоштовно можна користуватися інтернетом для навчання і роботи.

рамках реконструкції приміщень для тимчасового перебування ВПО тривають ремонтні роботи в ЗДО «Радість» та КУ «Центр надання соціальних послуг»;

*продовжуємо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманним методом, стерилізовано понад 70 тварин;

*Новодністровська міська рада виграла 2 господарські суди про стягнення з ТОВ «Енергопром» заборгованості на загальну суму 2 млн грн.

 

Плідною є співпраця із Чернівецькою обласною військовою адміністрацією та оборонними структурами, що позитивно впливає на наповнення бюджету громади, який у 2022 році виконано на 152%. Загальна сума ‑ 100млн.грн.:

*6,9млн – передано на заходи територіальної оборони із бюджету громади.

*4,2 млн – дофінансовано КНП «Новодністровська поліклініка»,

*420тис.грн – робота денного стаціонару Центру ПМСД.

*у повному обсязі забезпечено фонд оплати праці бюджетної сфери та енергоносії, зроблено внески у статутні фонди комунальних підприємств для погашення різниці у тарифах та сплати боргів попередніх періодів, здійснена експертиза ліфтів тощо.

 

Дуже вагомою є допомога Новодністровську від наших енергетиків. Не секрет, що всі масштабні роботи у місті проводяться саме за рахунок так званих соціальних коштів. У 2022 році ПрАТ «Укргідроенерго» врахувало пропозиції Новодністровської міської ради та провело коригування проекту будівництва Дністровської ГАЕС. На розвиток соціальної сфери нашої громади передбачено ще 294млн.грн. Першочергово кошти будуть направлені на реконструкцію критичної інфраструктури – мережі водопостачання і водовідведення.

Надзвичайно важливо, що на випадок повного знеструмлення (блекауту_ Новодністровськ матиме живлення об’єктів критичної інфраструктури: в цьому є повна підтримка наших енергетиків.

Протягом 2022 року органами місцевого самоврядування продовжували створювати всі умови для розвитку бізнесу.

*Цьогоріч розпочали та поновили роботу об’єкти торгівлі і харчування (зокрема «Най-Най», «Форест», «Дворик», «Діана», «Магія», «є Пиво»). Невдовзі відкриються ще декілька об’єктів, а саме магазин «АТБ-маркет» (в приміщенні маг. «Норма»), два готелі тощо.

*Проведено роботу з власниками , які покращили благоустрій територій своїх закладів, та здійснено реконструкцію площі і сходів біля маг. «Норма».

*В умовах обмежень воєнного стану нам вдавалося подарувати трохи радості і свята юному поколінню.

Дорогі новодністровці! Ми відзначаємо новорічні та різдвяні свята в особливих умовах: без головної ялинки та святкової ілюмінації, без розваг і щедрих застіль, із комендантською годиною, але з одним спільним бажанням: щоб Україна здобула Перемогу і на нашу землю прийшов мир та спокій.

2022 рік був роком незламності, 2023-ій буде роком нестомленості. Ми дивимось у прийдешній рік із глибокою впевненістю у Перемогу, безумовною вірою у Збройні Сили України та верховного головнокомандувача.

Величезна подяка усім, хто робить свій посильний внесок на усіх фронтах!

Слава Україні! Героям Слава!

https://www.youtube.com/watch?v=-MSx597E0T8

https://www.youtube.com/watch?v=bGgRFQzejUs

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора