Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Скориговано тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення

Дата: 14.02.2023 16:39
Кількість переглядів: 1364

Фото без опису9 лютого виконавчий комітет міської ради скоригував тарифи на послуги з водопостачання та водовідведення. Причинами для перегляду тарифів стали суттєві зміни їхніх складових.

Передусім це стосується електроенергії, вартість якої постійно зростає. Дорожчають також матеріали, підвищується рівень мінімальної заробітної плати. Це все впливає на собівартість послуг, тарифи на які вже давно не відповідають реальним затратам.

Для забезпечення стабільної роботи водопровідно-каналізаційного господарства та приведення тарифів до економічно обґрунтованих, виконавчий комітет вирішив встановити тарифи на послуги водопостачання та водовідведення, які надаються ДКП «Управління «Тепловодоканал», в розмірі:

централізоване водопостачання – 37,38 грн./м3 з ПДВ;

централізоване водовідведення – 33,22 грн./м3 з ПДВ;

разом – 70,6грн./м3 з ПДВ.

Тарифи встановлені для всіх категорій споживачів.

З 1 березня оплата проводитиметься вже за новими тарифами.  

Під час обговорення порушеного питання акцентувались окремі моменти.

*Зокрема, було наголошено, що встановлюється не вартість води (сама вода безкоштовна), а послуга з доставки якісної, придатної до вживання води в оселі та виробничі/офісні приміщення. Послуга з водовідведення – також енергозатратний процес, що проходить на очисних спорудах і завершується скидом уже очищених каналізаційних вод.

*Саме через те, що технологічний процес виробництва послуг з водопостачання та водовідведення є унікальним для кожного населеного пункту (навіть через наявність/відсутність очисних споруд), порівнювати їхню вартість некоректно. Але однозначно Новодністровськ далеко не найперший у цьому списку навіть по Чернівецькій області.

*Держава продовжує надавати пільги окремим категоріям споживачів та субсидувати малозабезпечені сім’ї. Тож кожен за потреби може скористатися державною підтримкою.  

*Розміри складових тарифу мають тенденцію до зростання, тож має застосовуватись практика систематичного їх коригування, уникаючи таким чином перенесення питання в політичну площину.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора