Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Handicap International провели в Новодністровську навчання з цивільного захисту

Дата: 17.02.2023 12:32
Кількість переглядів: 253

Фото без описуНавіть живучи на території, де не відбуваються активні бойові дії, необхідно володіти інформацією про види і правила поведінки із вибухонебезпечними предметами.

На жаль, ці навички знадобляться не лише нам та нашим дітям, а й онукам, адже за оцінками експертів Україна є найбільш забрудненою країною світу – мінами й снарядами та іншими смертоносними предметами. Щоб очистити територію нашої держави, необхідно мінімум 100 років, – розповіли спікери Handicap International. Вікторія Вдовичук та Михайло Царик провели низку просвітницьких семінарів у Новодністровську: в освітніх закладах та у міській раді на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» та «Як захистити себе під час збройного конфлікту» .

Як розповіли спікери, у період 2014-2021 рр. близько 2 тис. українців постраждали від вибухонебезпечних предметів, у 2022 та на початку 2023 року – 20 тис. осіб. І кожного дня кількість постраждалих збільшується.

Чому замінування територій є таким популярним під час військових дій? Головний аргумент: вартість однієї міни усього декілька доларів. Це набагато дешевше, як авіаційні бомби та крилаті ракети, які коштують сотні тисяч доларів.

Слухачам розповіли про види вибухонебезпечних предметів та їхні особливості. Ознайомили з правилами поведінки при виявленні підозрілих предметів, на замінованій території, під час артобстрілів, при переїзді КПП тощо. Нагадали алгоритм підготовки до термінової евакуації. Наголошували на трьох головних правилах: 1. Не підходь. 2. Не чіпай. 3. Повідомляй 101.

Організація Handicap International працює понад 40 років у більш ніж 10 країнах світу, де відбуваються катаклізми природного і техногенного характеру. В Україні – з березня 2022 року, надає допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, інформує про вибухонебезпечні предмети тощо.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора