Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Як вершилась мрія (50-річчю Новодністровська присвячується).

Дата: 21.02.2023 16:25
Кількість переглядів: 281

Фото без опису«Міста, як люди. Мають свої дні народження, біографію та імена. Серед них – Новодністровськ з його вже широко знаним «Дністрогесбудом» - одне з наймолодших.

Його вік невеликий, зате яскравий, щедрий на трудові звитяги, щиру дружбу, теплі людські стосунки. Усіх, хто приїхав не береги Дністра, об’єднувала світла мрія – збудувати місто, щоб потім дарувати його поколінням, спорудити електростанції, щоб сказати дітям та внукам: «Я недаремно на цьому світі прожив. Он які пам’ятники про себе залишаю!»

Так, не марно літа прожиті дністробудівцями. З їхньої праці виросло гарне місто, засвітилися дві гідроелектростанції, звелася потужна ГАЕС.

А як усе починалося?»

Цими рядками нашого шанованого літописця Івана Семеновича Нагірняка, викладеними в його книзі «Світло людських долонь», хочемо розпочати цикл публікацій про початок великої будови на Дністрі. Адже цього року виповнюється 50 років з її початку.

Протягом 1973 року були прийняті основоположні рішення про початок будівництва.

04 січня 1973 року виданий наказ міністра енергетики та електрифікації СРСР Петра Непорожнього про організацію з 01 січня 1973 року у складі Дніпробуду будівельного управління зі спорудження Могилів-Подільської ГЕС.

Вже 21 лютого 1973 року видано ще один доленосний для дністробудівців наказ міністра енергетики та електрифікації СРСР про організацію дирекції Могилів-Подільського комплексного гідровузла (місце знаходження – с. Ожево).

Газета «Радянська Буковина» в ті дні надрукувала репортаж про ці події: «Штаб будівельного управління розмістився у приміщенні старої школи. На дверях однієї з кімнат біліє аркуш паперу «Тут проводиться запис бажаючих працювати на спорудженні гідровузла». Вже зранку сюди вишикувалась черга. Добровольців багато.

- До нас приходять сотні людей, - говорить завідуючий відділом кадрів В.Ф. Кулик. – Та, на жаль, не кожну заяву можемо задовольнити. У першу чергу нам потрібні ті, хто добре знайомий з кельмою».

А далі – ще цілий ряд наказів для організації будівництва, головні з яких :

- 06.04.1973 - наказ міністра енергетики та електрифікації СРСР про призначення Куреньова Вячеслава Івановича директором Могилів-Подільського комплексного гідровузла

- 31.07.1973 - наказ міністра енергетики та електрифікації СРСР про перенайменування Могилів-Подільського комплексного гідровузла в Дністровський комплексний гідровузол (відповідно – перенайменування дирекції та в грудні цього ж року перенайменування будівельного управління).

А 45 років тому, з 01.01.1978, будівельне управління Дністровської ГЕС від’єдналося від структури Дніпробуду, утворено самостійне Управління з будівництва Дністровського комплексного гідровузла  (УБ ДКГВ). (Далі буде)

Наталія Кримняк, директор Новодністровського історичного музею

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь