21 лютого - Міжнародний День рідної мови

Дата: 21.02.2023 17:18

Щороку 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний День рідної мови. Це свято не лише нагадує про культурне розмаїття і багатомовність світу, а й про право кожного розмовляти рідною мовою у своїй країні.

Мова ‒ це історія народу, його світогляд, інструмент ідентифікації кожної особистості. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові. Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.

Наша мова ‒ це золота скарбниця української душі, з якої ми виростаємо, якою живемо й завдяки якій маємо величне право й високу гордість іменуватися народом України.

Шануймо і любімо рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич і могутню силу. Збережемо мову в усій її чудовій красі для себе і наступних поколінь!

...Спитай себе, дитино, хто ти є,

І в серці обізветься рідна мова;

І в голосі яснім ім’я твоє

Просяє, наче зірка світанкова.

Дмитро Павличко.