9 березня - День народження Тараса Шевченка

Дата: 09.03.2023 10:12

Фото без описуІ на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі.

«І Архімед, і Галілей», 24 вересня 1860 р., С.-Петербург.

Сьогодні, 9 березня ‑ День народження Тараса Григоровича Шевченка, геніального українського поета, прозаїка, драматурга і художника, видатного політичного і громадського діяча, людини універсальних обдарувань та інтересів. Великого Сина України, який став нам пророком, апостолом правди і свободи.

Твори Кобзаря не втрачають своєї актуальності. Його світоч неймовірної любові до України та стремління бачити свій народ вільним не гасне через віки. От і сьогодні, коли Україна знемагає від потрясінь повномасштабної війни, Шевченкові слова як ніколи актуальні. Бо в його рядках ‑ сила, віра, наснага.

Вірші Шевченка надихають багатьох людей, його пророчі слова дають сили і нашим героям-захисникам. Тарас Григорович завжди буде жити в серцях українців, а його невмирущий дух витати над Україною, що сьогодні сплюндрована, але жива і натхненна в своїй боротьбі.