Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Про правила пожежної безпеки під час релігійних заходів

Дата: 12.04.2023 15:04
Кількість переглядів: 220

Фото без описуНаближається велике свято – Великдень або ж Воскресіння Христове. На Великодні свята у храмах відбуватимуться богослужіння, які відвідає чимало прихожан.

Рятувальники провели профілактичні заходи з питань пожежної безпеки та провели інструктаж із священнослужителями Дністровського району, де пояснили основні правила пожежної безпеки під час святкування Великодня.

Під час літургії священнослужителі та віруючі використовують відкритий вогонь у приміщеннях храмів, тому потрібно бути більш пильними і уважними при користуванні відкритим вогнем. Після завершення служби не слід залишати у церквах непогашені свічки, електропобутові та освітлювальні прилади необхідно від’єднати від електромережі.

Необхідно вкрай обережно поводитися із різноманітними електричними гірляндами (пристроями), якими прикрашають внутрішні конструктивні елементи церков, іконостаси та окремі образи. Використання різноманітних подовжувачів, з’єднання електричних дротів звичайною «скруткою» та використання у електрозапобіжниках так званих «жучків» можуть будь-якої миті призвести до виникнення пожежі. Свічники потрібно встановити на металеві листи, що закріплені на підлозі.

Звертаючись до вас, шановні віряни, закликаємо під час святкувань поводити себе порядно, виважено, не порушувати протипожежні вимоги, не залишати без нагляду дітей, не дозволяти їм гратися з вогнем.

Тримаючи свічку в руках, необхідно слідкувати за тим, щоб вогонь не потрапив на власні або чужі речі, які можуть миттєво спалахнути. Жінкам необхідно міцно підв’язувати хустки і прибирати волосся, зменшуючи ризик попадання на них вогню при нахилі голови.

Після служби більшість людей несуть лампадки та запалені свічки додому. Вони, залишені без нагляду, можуть також стати однією з причин пожежі під час святкування Великодня.

Як прийнято, через тиждень після Великодня, люди традиційно провідують могили родичів, прибирають їх від сміття та сухого листя. Під час таких робіт необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки, складати сміття у спеціально відведених для цього місцях.

Т.в.о. начальника Дністровського РВ ГУ ДСНС України у Чернівецькій області, підполковник служби цивільного захисту Олександр МОСТОВИЙ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора