Податкова оштрафувала продавців підакцизної продукції на 30,6 млн грн за недотримання законодавчих норм обігу

Дата: 20.04.2023 12:37

Упродовж першого кварталу 2023 року фахівці управління контролю за підакцизними товарами та управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернівецькій області провели в області 199 фактичних перевірок. Перевіряли суб’єктів господарювання, серед яких 180 здійснюють зберігання та торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами, 19 – ведуть діяльність на ринку пального.

Також розглянуто 17 матеріалів правоохоронних органів про порушення на ринку торгівлі підакцизною продукцією.

За результатами проведених перевірок застосовано 30,6 млн грн штрафних санкцій.

Серед найбільш характерних зафіксовані: порушення порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації; відсутність у чеках РРО (ПРРО) реквізитів акцизної марки та кодів УКТ ЗЕД; торгівля підакцизними товарами без ліцензій; недотримання мінімальних та максимальних цін.