Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

З нагоди Міжнародного дня пам’яті про Чорнобильську катастрофу в Новодністровську провели урочисті заходи

Дата: 27.04.2023 15:33
Кількість переглядів: 223

Фото без описуТрагедія на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 37 років тому, визнана найбільшою в історії аварією в ядерній енергетиці. Вона забрала життя сотень людей, змусила покинути свої домівки і майно тисячі українців, завдала непоправної шкоди довкіллю.

Точне число жертв аварії не встановлене, оскільки підступна радіація забирала людські життя впродовж років. За приблизними розрахунками, від аварії на ЧАЕС постраждали більше 1,7 мільйона людей. А ліквідаторами аварії визнано понад 520 тисяч осіб. Проголошений Генеральною Асамблеєю ООН Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу – для вшанування усіх, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, та для подяки тим, хто боронив світ від розповсюдження атомного лиха: пожежникам, експлуатаційному персоналу станції, військовослужбовцям, будівельникам, ученим, медикам та представникам багатьох інших професій. У Новодністровську сьогодні проживають близько 200 осіб, які мають офіційний статус ліквідаторів та постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

26 квітня в залі засідань Новодністровської міської ради відбувся тематичний захід, учасниками якого стали мешканці міста з відповідним статусом, представники Департаменту соціального захисту населення Чернівецької ОВА та Відокремленого підрозділу громадської спілки «Всеукраїнська спілка інвалідів Чорнобиля» у Чернівецькій області.

Директорка Департаменту Ольга Ходоба та голова Спілки Олег Демченко вручили відзнаки обласного та всеукраїнського рівнів новодністровцям-ліквідаторам, а також подарунки від Чернівецької ОВА та Спілки інвалідів Чорнобиля.

Міський голова Наталя Цимбалюк відзначила почесними грамотами Новодністровської міської ради учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Анатолія Донцова, Володимира Задунайського, Тетяну Іванову, Василя Берекелю, Олександра Боднаря, Миколу Боднаря, Володимира Вуглицького, Володимира Горбанюка, Катерину Григоришену, Анатолія Загороднюка, Наталю Стебницьку. Подяку Новодністровської міської ради вручила голові Новодністровської громадської спілки «Дністер» ВГО «Союз Чорнобиль України» Раїсі Сплавник.

Після урочистостей та концертної програми, підготованої відділом культури, було здійснено покладання квітів до меморіалу землякам-«чорнобильцям».« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора