Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

23 травня в Україні відзначається День Героїв

Дата: 23.05.2023 12:41
Кількість переглядів: 136

Фото без опису

Джерела засвідчують, що ця дата присвячена всім українським воїнам: від лицарів Київської Русі до вояків та воячок сучасної національно-визвольної московсько-української війни.

Цього дня прийнято вшановувати козаків Гетьманської доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків армій УНР та УПА, Героїв Небесної Сотні, учасників російсько-української війни, що розпочалася з 2014 року.

Свято було засноване у 1941 році на Другому Великому Зборі Організації Українських Націоналістів. Приурочене до дати загибелі Євгена Коновальця, одного з керівників ОУН, ідеолога українського повстанського руху, якого було вбито 23 травня 1938 року у Роттердамі. У прийнятій членами ОУН постанові було також обумовлено, що саме у травні пішли з життя кращі сини України XX століття Микола Міхновський та Симон Петлюра.

В радянські часи в Україні це свято відзначалося підпільно. У різних куточках світу Героїв вшановувала українська діаспора. З 1992 року на теренах нашої держави свято набуває все більшої популярності. Зокрема, у 2014 році рішення про святкування Дня Героїв у четверту неділю травня ухвалила Львівська обласна рада. Попри те, що День героїв ще не є офіційним державним святом, воно дедалі частіше відзначається на рівні державних органів та органів місцевого самоврядування.

День Героїв ‑ це день пам’яті про військові та громадські звитяги усіх синів та дочок України, що присвятили своє життя боротьбі за свободу та незалежність своєї Батьківщини, це свято величі духу українських борців за самостійну соборну Українську державу і є символом нездоланності української нації.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора