Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

У Новодністровську зафіксовані випадки появи змій

Дата: 31.05.2023 15:00
Кількість переглядів: 114

Фото без описуПлазуни з’являються у несподіваних місцях, навіть у середмісті, чим надзвичайно лякають жителів міста.

Фахівці кажуть, що змій в Україні стає більше і пояснюють це явище змінами у кліматі, які сприяють розмноженню цих представників фауни. Географічні особливості Новодністровська (близькість лісу та поля) виправдовує факт появи плазуна на асфальті.

Зазначається також, що із 230-ти видів отруйних змій, що відомі науковцям, на території України трапляються лише три. Особливості їхньої поведінки полягають у тому, що змії не нападають першими, а проявляють агресію лише в разі небезпеки. Варто також пам’ятати, що змії активні з квітня до жовтня. А навесні і на початку літа, коли плазуни шукають пару та виповзають зі свого укриття, вони можуть бути найбільш небезпечними.

 

Що робити, якщо зустрілися зі змією?

Тож якщо побачили змію, не робіть різких рухів, почекайте, поки вона відповзе, або пройдіть повз неї. Плазуни самі часто бояться людей і намагаються швидко втекти. Тому перш за все викличте рятувальників. Номер телефону незмінний: 101.

До їхнього приїзду можна звіддаля поспостерігати, куди ховатиметься змія. Ні в якому разі не намагайтеся спіймати чи вбити її.

Пам’ятайте: Більшість українських змій (отруйних та ні) занесено до Червоної книги України

 

Що робити, якщо змія вкусила?

Зоологи стверджують, що тяжкі наслідки від укусу змії бувають зрідка, летальні ‑ у виняткових випадках через індивідуальну реакцію, хронічні захворювання тощо і в разі ненадання медичної допомоги. Особливо небезпечні укуси для дітей, людей похилого віку та осіб зі схильністю до алергічних реакцій. У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря. Лише професійний медик зможе надати необхідну допомогу. Проте пам’ятайте, що навіть без медичного лікування укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті.

Якщо транспортування до лікарні довготривале, постраждалий потребує домедичної допомоги:

 • зберігайте спокій та менше рухайтесь;
 • пийте багато води;
 • на місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком;
 • зніміть з ураженої кінцівки весь одяг, прикраси або взуття;
 • за можливості прийміть 1–2 таблетки ліків від алергії;
 • у разі транспортування зафіксуйте уражену кінцівку;
 • за можливості прикладіть до рани лід, загорнутий у тканину;
 • не намагайтесь обробляти рану додатково;
 • не треба висмоктувати отруту — таким чином збільшується імовірність додаткового зараження, до того ж це може спровокувати алергічну реакцію та набряк верхніх дихальних шляхів;
 • не накладайте джгут на травму;
 • не припікайте рану;
 • не вживайте алкоголь.

Головна допомога для постраждалого — медична, тому якнайшвидше доправте його до найближчого закладу охорони здоров’я, де прийматиметься рішення щодо введення постраждалому антитоксину (через ризик побічних явищ його призначають лише у важких випадках!)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора