Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

18 червня в Україні відзначається День батька

Дата: 16.06.2023 13:08
Кількість переглядів: 160

Кажуть, що любов тата до своїх дітей така ж сильна, як і материнська, але у ній менше слів. Може саме тому День батька в Україні офіційно запроваджений відповідно нещодавно.

Джерела свідчать, що це свято бере початок з міста Спокан, штату Вашингтон, США. Його ініціатором виступила Сонора Смарт, яка надзвичайно любила і цінувала свого тата-вдівця, який самостійно виховав шістьох дітей. У 1909 році вона звернулася до місцевої влади з ініціативою щороку присвятити один день для ушанування праці, терпіння та любові татів. Ідея була схвалена і 19 червня в місті Спокан вперше було відзначено День батька.
Скоро цю ідею підтримали і в інших містах штату, а національним святом в Америці цей день став у 1966-му році. Тоді ж президентом Сполучених Штатів Америки була визначена і загальнонаціональна дата свята   третя неділя червня. Слідом за США День батька стали відзначати у Великій Британії, Нідерландах, Франції, Китаї. Пізніше приєдналися й інші держави світу. До 2012-го року у третю неділю червня це свято відзначало вже 28 країн.

В Україні ініціаторами введення цього дня виступили представники МГО «Міжнародний Центр Батьківства», які у жовтні 2006р. започаткували відповідну громадську ініціативу. У рамках цієї ініціативи було зібрано 10 тисяч підписів громадян під листом до Президента України з пропозицією ввести День батька на державному рівні. 
18 вересня 2008 року за підтримки Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту у Києві відбувся Перший усеукраїнський громадський форум, де одним із питань було обговорення ідеологічної складової такого свята. 
Ідея введення Дня батька була висвітлена в ЗМІ та широко підтримана громадськістю. Того ж 2008 року Міністерство України у справах сім'ї, молоді та спорту в співпраці з громадськістю підготувало проєкт указу Президента України «Про день батька», який був схвалений Гуманітарним урядовим комітетом при Кабінеті Міністрів України. У грудні 2008 року КМУ, посилаючись на фінансову кризу, відклав ухвалення рішення з ряду указів до покращення економічної ситуації в країні. Серед них був і згаданий указ.
Ураховуючи ситуацію, 18 вересня 2009 року під час пресконференції в УНІАН Всеукраїнський громадський комітет з підтримки сім'ї та відповідального батьківства за ініціативою МГО «Міжнародний Центр Батьківства» та учасників Першого всеукраїнського форуму оголосив третю неділю вересня Всенародним Днем Батька в Україні. Ця дата вважається неофіційним святом.
У 2013 році на виконання Державної цільової соціальної програми підтримки сім'ї до 2016 року Мінсоцполітики України розробило й погодило з центральними органами виконавчої влади проєкт Указу Президента України «Про День батька», яким було запропоновано відзначати свято щороку у третю неділю вересня. 
23 вересня 2013 року уряд України схвалив зазначений проєкт указу та надіслав його на розгляд Президентові України. 
17 червня 2015 року впровадження Дня батька вноситься в проєкт рішення від парламентських слухань «Сімейна політика України - цілі та завдання» як рекомендація до Президента України. Гуманітарний комітет Адміністрації Президента України опрацював цей проєкт і дав йому позитивну оцінку.
8 травня 2019 року Кабінет Міністрів України схвалив проект указу президента про встановлення Дня батька, який щорічно відзначатиметься в третю неділю червня, як і в більшості країн світу. 18 травня 2019 року Президент України підписав указ №274/2019, яким визначено, що у третю неділю червня щороку відзначається День батька «з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім’ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батька у вихованні дітей». 

День батька – вираз вдячності і любові усім татам. За встановленою в США традицією символом свята є троянди, які носять біля серця, приколюючи їх на одяг. Червоні троянди носять, якщо батько живий, а білі, якщо він покинув наш світ. У багатьох державах влаштовуються заходи з ушанування чоловіків-батьків та підтримки незабезпечених татусів-одинаків. 

В Україні День батька, як і всі 479 попередніх днів, обпалені великою війною, тривожні, скорботні, бентежні. Але кожен з нас має нагоду промовити теплі слова вдячності своїм татусям   за любов, виховання, підтримку, науку, власний приклад і ще за безліч інших важливих речей, які батьки дарують своїм дітям. Варто також в цей день поділитися теплом з тими батьками, що, відірвані від своїх сімей, зі зброєю в руках боронять майбутнє своїх дітей і наше спільне майбутнє. 

Дорогі татусі! Сердечно вітаємо вас зі святом. Статус батька, який надали вам ваші діти, передусім дуже відповідальний. Нелегкий, бо не дає права на помилки. Змушує вас бути сильними. Покладає безліч обов’язків. Але разом з тим він приносить надзвичайну радість щодня спостерігати за дорослішанням дочки чи сина, за їхніми успіхами у вже дорослому житті, дає надію не бути самотнім у літньому віці. Тож нехай у ваших дітях проростають найкращі зерна нелегкої батьківської праці. Сил вам, здоров’я, натхнення, успіхів, нових задумів і реалізації планів!


 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора