Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Закон № 3219: з 1 серпня скасовано спеціальну групу оподаткування зі ставкою 2 відсотки

Дата: 14.08.2023 11:33
Кількість переглядів: 124

Фото без описуУсі суб’єкти господарювання, які перейшли чи обрали спеціальну групу оподаткування за ставкою 2 відсотки з 1 серпня 2023 року повернуться на довоєнні умови,

це передбачено нормами Закону України № 3219 від 30.06.2023 року – про це у своєму коментарі для ЗМІ повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталія Чернівчан.

Зокрема, платники податків, які станом на 31 липня 2023 року використовували спрощену систему 2%, уже з 1 серпня вже автоматично переведені на відповідну систему оподаткування на якій вони перебували до обрання 2%, тобто на відповідну ставку та групу єдиного податку або на загальну систему оподаткування. 

Однак, зазначила Наталія Чернівчан, суб'єкти господарювання, які у 2023 році до обрання спецрежиму оподаткування перебували на загальній системі оподаткування, мають право у 2023 році повторно здійснити перехід на спрощену систему оподаткування починаючи з 4 кварталу цього року. Для цього їм необхідно подати відповідну заяву до контролюючих органів не пізніше 15 вересня ц.р. (нагадаємо, раніше перехід з однієї системи оподаткування на іншу міг здійснюватися лише 1 раз впродовж року).

Що ж до новостворених суб’єктів господарювання, які  одразу з дня державної реєстрації обрали 2%, то вони автоматично переведені на 5 % доходу.

Також ті платники податків, які станом на 1 серпня 2023 року не були зареєстровані платниками ПДВ (мова йде про платників податків, які до обрання спеціального режиму оподаткування перебували на спрощеній системі оподаткування 1-2 групи), мають право до 1 вересня 2023 року подати заяву про перехід на застосування єдиного податку третьої групи із ставкою 5% доходу. Такі суб'єкти господарювання вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 5 відсотків уже з 1 серпня 2023 року за умови зазначення в рядку 5.1 заяви дати переходу з 1 серпня 2023 року.

Окрім того, наголосила Наталія Чернівчан, даним законом повертається й обов’язок сплати єдиного податку, адже до тепер “єдинники” певних груп сплачували його добровільно. Однак, ця норма стосується не всіх, ФОПи 1 та 2 груп спрощеної системи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих мають право й надалі  не сплачувати єдиний податок


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора