Сьогодні Міжнародний день пам’яті та поминання жертв тероризму
Щороку 21 серпня у світі відзначають Міжнародний день пам'яті та поминання жертв тероризму. Дата заснована у 2017 році резолюцією Генеральної асамблеї ООН.
У документі йдеться про необхідність захищати права постраждалих в результаті терористичних дій та їхніх родин, а також зміцнювати міжнародне співробітництво в боротьбі з тероризмом. В цей день також прийнято згадувати усіх, чиє життя було скалічене або перерване терористами.
Російсько-українська війна повною мірою показує, який вигляд має сучасний тероризм. Це:
терор щодо цивільних українців у 2014 році - переслідування, катування та незаконне ув'язнення активістів Євромайдану в Криму кінорежисера Олега Сенцова, громадського діяча Олександра Кольченка, фермера Володимира Балуха;
тортури і вбивство на Донбасі депутата Горлівської міськради Володимира Рибака та неповнолітнього футболіста Степана Чубенка;
збиття малайзійського боїнга MH17 - загинули всі пасажири і члени екіпажу літака, 298 осіб. Розслідування міжнародної комісії довело, що авіалайнер збили із зенітно-ракетної установки "Бук", що належала курській 53-й бригаді протиповітряної оборони, а до злочину безпосередньо причетні двоє офіцерів російської армії; незважаючи на наявність доказів, Росія досі не визнала своєї провини в цьому акті тероризму.
Після повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року Росія посилила свій терор - це катування, вбивства, зґвалтування, насильницьке переміщення місцевого населення на окупованих територіях з ознаками геноциду. Одне з кричущих свідчень терору - убивство в Оленівці щонайменше 50 українських військовополонених, які вийшли з Азовсталі під гарантії безпеки та обміну від ООН і Червоного Хреста, а також ядерний шантаж усього світу з використанням Запорізької АЕС.
Країна-терорист Росія завдає авіаційних і ракетних ударів по цивільних об'єктах України, майже повністю зруйновані Бородянка на Київщині, Маріуполь, низка інших міст Донбасу, продовжують руйнувати Миколаїв. Жертвами ракетних ударів стали відвідувачі торгового центру в Кременчуці, діагностичного центру та інших закладів у Вінниці, мешканці житлових кварталів Харкова, Києва, Чернігова, Миколаєва, Одеси... Буквально днями стався новий ракетний удар по Чернігову.
14 квітня 2022 року Верховна Рада України визнала Росію державою-терористом. У світовому співтоваристві Росію, як державу, що підтримує тероризм, визнали Литва і Латвія. У Сенаті США перебуває законопроєкт про визнання Росії державою-спонсором тероризму.
Терористичні акти, ким би вони не здійснювалися - групою політичних радикалів або однією з найбільших країн світу - і чим би не були вмотивовані, не можуть бути виправдані. Це тяжкі злочини, за які має настати відповідальність.
За матеріалами : Джерело