Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

29 серпня ‑ День пам'яті Захисників України

Дата: 28.08.2023 17:15
Кількість переглядів: 117

Фото без описуЦя скорботна дата встановлена указом Президента України в 2019 році в пам'ять про трагічні події в Іловайську Донецької області 2014 року.

З цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення. З середини серпня в місті точилися запеклі бої між окупантами та військовими ЗСУ. 24-25 серпня українські батальйони потрапили в оточення. 28 серпня в результаті переговорів було прийнято рішення про виведення українських захисників через «зелений коридор». Однак 29 серпня російські військові відкрили вогонь по евакуаційній колоні. За офіційними даними, 366 українських воїнів загинули, 429 отримали поранення різного ступеня тяжкості, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.

Розстріляний окупантами «коридор» пролягав через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

Повномасштабне вторгнення ворожих військ в Україну 24 лютого 2022-го відкрило нову сторінку героїзму, стійкості та, на жаль, втрат. То ж це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності полеглим за Батьківщину героям та їхнім родинам.

Звісно, що на сьогоднішній день, поки ще триває війна до перемоги, ми не можемо ані знати точну кількість постраждалих у війні, ані назвати їх поіменно, ані розповісти їхні історії. Але ми впевнені, що українське суспільство докладе всіх зусиль, щоб наші загиблі герої були в нашій пам’яті не абстрактною цифрою. Щоб вони отримали максимальну шану, якої тільки заслуговують ті, хто віддав життя за свою країну. Щоб наша пам’ять про них була живою.

У цей день вшануймо пам’ять військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність України. Пам’ятаймо подвиг українських воїнів, які віддали життя за мирне майбутнє Українського народу на своїй землі!

Ми знаємо, за що б’ємося і за що помирають найкращі сини та доньки України. За право бути собою і бути вільними. Переможемо заради майбутнього, заради всіх, хто загинув за нашу свободу.

Вічна пам’ять загиблим, слава і честь живим захисникам України!

Міський голова Наталя Цимбалюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора