Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

3 вересня в Україні відзначається День підприємця!

Дата: 02.09.2023 09:20
Кількість переглядів: 106

Фото без описуУже традиційно у першу неділю вересня в Україні відзначається День підприємця. Свято встановлено Указом Президента №1110/98 від 05.10.1998, щоб відзначити важливу роль підприємництва і приватної ініціативи у вирішенні соціально-економічних проблем, визнанням його впливу на формування, становлення і розвиток національної економіки, розвиток демократії та громадянського суспільства.

Це справді так, адже без цих енергійних, сміливих, наполегливих людей, які не побоялися розпочати свою справу, важко уявити існування нашого суспільства в цілому і громади зокрема. Ризикуючи своїми фінансовими вкладеннями та жертвуючи вільним часом, підприємці створюють нові робочі місця, забезпечують своїх працівників та їхні сім’ї доходами, дбають про їх соціальний захист, наповнюють податками бюджети, розширюють сферу послуг та асортимент товарів, покращують благоустрій територій та роблять багато інших хороших справ. Зокрема, більшість представників цієї прогресивної частина суспільства активно волонтерять, допомагаючи нашим військовослужбовцям боронити рідний край, вкладаються в соціальні проекти, підставляючи плече незахищеним категоріям громадян, в тому числі ВПО, беруть участь у громадському житті міста, вирішуючи нелегкі завдання, що постають перед суспільством. Особливо відчутною була підтримка бізнесу спочатку широкомасштабного вторгнення російських військ, коли держава ще не встигла змобілізуватися, а проблеми потрібно було вирішувати вже і тут.

На сьогоднішній день у місті зареєстровано 746 суб’єктів малого та середнього підприємництва, з них 488 фізичних осіб-підприємців. Кількість суб’єктів малого і середнього підприємництва складає майже 90% від загальної чисельності суб’єктів господарювання в місті. Платниками єдиного податку є 397 осіб, що становить 81% від загальної кількості фізичних осіб-підприємців.

До міського бюджету станом на 01.08.2023р. лише від сплати єдиного податку підприємцями надійшло понад 4 556тис.грн., ще 1 129,8тис.грн ‑ плати за землю, близько 310тис.грн акцизного податку та 956,8тис.грн. ПДФО.

Торгівельна мережа і сфера послуг поступово розвиваються. Приватні підприємці продовжують відкривати об’єкти торгівлі та об’єкти з надання послуг. Впродовж 2023 року розпочали роботу і успішно функціонують 13 об’єктів торгівлі та громадського обслуговування. Підготовлено до відкриття магазин національної торгівельної мережі АТБ в уже існуючій будівлі. Покращена матеріально-технічна база об’єкту, благоустрій прилеглої території та створено нові робочі місця. Завдяки наявності такого закладу в місті жителі громади матимуть відчутно ширший асортимент продовольчих товарів.

Також у місті є один постійно діючий ринок, де розміщено 620 торгових місць. Торговельну діяльність на них здійснюють 400 осіб, 255 з яких – суб’єкти підприємницької діяльності (з них 25% - СПД, які здійснюють продаж продовольчих товарів, 30% - СПД, які здійснюють продаж непродовольчих товарів, 45%, здійснюють продаж сільськогосподарської продукції).

То ж сьогодні з нагоди професійного свята щиро дякуємо новодністровським підприємцям, які з початку повномасштабного російського вторгнення не зупинили свою діяльність, а продовжують забезпечувати життєдіяльність нашої громади, допомагають Збройним Силам України та внутрішньо переміщеним особам, проявляючи свій патріотизм у добрих справах! Бажаємо міцного здоров’я, миру, невичерпної енергії, стабільності та процвітання бізнесу. Нехай успіх та щастя супроводжують вас в житті, а кожний день наближає нас до Перемоги!

Міський голова Наталя Цимбалюк


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора