Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

День міста відзначатимемо 1 жовтня

Дата: 06.09.2023 15:59
Кількість переглядів: 236

Фото без описуЗ 1 вересня 2023 року три державні свята Україна відзначатиме за новими датами, що співпадають з Новоюліанським календарем, перехід на який здійснили Православна церква України та Українська греко-католицька церква.

В тім числі ‑ День захисників та захисниць України, що пов'язаний з історичною традицією вшановувати в День Покрови Пресвятої Богородиці все українське військо. Саме тому на Покрову святкуємо також і День українського козацтва, і День Української повстанської армії (УПА). Згідно з Указом Президента України №455/2023 від 28 липня 2023 року День захисників і захисниць України відзначатимемо 1 жовтня.

Відтак і Новодністровська міська рада 4 вересня внесла зміни в своє рішення від 25.04.2023 №76 «Про встановлення дати відзначення Дня міста» в частині перенесення святкової для міста дати на 1 жовтня. Обґрунтувань такого рішення є чимало. Передусім – на Покрову припадає престольне (храмове) свято Церкви Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ. Релігійна громада цієї церкви була зареєстрована на зорі відродження незалежності нашої держави, ще у 1991 році. З 1994 року велось будівництво, власне, храму. Важливий аспект також і в тому, що цей день визначено державою як вихідний.

Під час обговорення даного питання на сесії міський голова Наталя Цимбалюк пояснила, що незважаючи на те, що 1 жовтня в цьому році припадає на неділю, і навіть враховуючи той факт, що цьогоріч Новодністровську виповнюється 50 років, гучного святкування не може бути, поки триватиме війна.

Довідково: У 2003 році День міста Новодністровськ було перенесено з 14 жовтня на другу неділю липня. Рішення було аргументовано, зокрема, фактом прийняття Верховною Радою України Постанови №1197 від 13.07.2000 року «Про віднесення міста Новодністровськ до категорії міст обласного підпорядкування» та несприятливими для святкування погодніми умовами, характерними для середини жовтня.

Фото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора