Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Прориви мереж водопостачання та водовідведення наболіле питання, що першим стоїть на порядку денному

Дата: 15.09.2023 23:07
Кількість переглядів: 144

Фото без описуСьогоднішній стан мереж водопостачання та водовідведення – не лише перманентна проблема для комунального підприємства та органів місцевого самоврядування, але й важливий чинник формування тарифів на послуги.

Реконструкція всіх мереж – надзвичайно вартісний проект, яким охоплюються такі складові, як водонапірна башта, комплекс очисних споруд, магістральні трубопроводи, міжбудинкові і внутрішньобудинкові системи. Реалізувати такий амбітний, але й цілком вірогідний, проект міська влада вирішила ще на початку 2021 року. Заручившись підтримкою найважливішого нашого інвестора ПрАТ «Укргідроенерго», міський голова Наталя Цимбалюк ще тоді запевнила, що всі кошти, які надходитимуть на поліпшення інфраструктури Новодністровська, спрямовуватимуться на реконструкцію мереж. В першу чергу це буде заміна трубопроводів у житлових будинках, де протікання завдають багато клопоту і незручностей мешканцям.

За переліком будівництва другої черги Дністровської ГАЕС (у складі четвертого гідроагрегату) вся сума була розподілена на реконструкцію системи водопостачання та водовідведення. Наприкінці 2021 року уже навіть прийшов перший транш в розмірі 5 мільйонів гривень. 

Але 2022 рік вніс свої корективи. В умовах воєнного стану бюджетні кошти використовуються лише на виконання захищених статей бюджету (заробітна плата, енергоносії, харчування, медикаменти). Допускаються також вкладення у зміцнення обороноздатності країни та підтримку внутрішньо переміщених осіб. З огляду на ситуацію, в рамках програми із забезпечення житлом ВПО та військовослужбовців  вирішено спорудити містечко з малоповерхових однотипних будівель за міським ринком. Підведення комунікацій до цієї ділянки – функції міської влади, що зокрема, проводиться в рамках проекту з реконструкції мереж водопостачання та водовідведення.

Водночас питання заміни міжбудинкових та внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення залишається в пріоритеті міської ради. І найперша можливість профінансувати і виконати ці роботи буде використана. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора