Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

На апаратній нараді обговорили фінансові перспективи 2024 року

Дата: 13.11.2023 12:56
Кількість переглядів: 155

Фото без описуВерховна Рада України проголосувала за бюджет 2024 року, в якому визначено, що ПДФО з усіх силових структур (військові формування, Нацгвардії, поліції, ДСНС тощо) вилучається з місцевих бюджетів до державного. При чому вилучення відбувається з 1 жовтня 2023 року. Про це на черговій апаратній нараді повідомила міський голова Наталя Цимбалюк і окреслила перспективи Новодністровської ТГ у наступному році.

«Наш міський бюджет наразі у стадії формування, оскільки Мінфіном ще не доведені всі цифри, зокрема, освітньої субвенції. Прийматимемо після проходження в комісіях, найімовірніше в грудні, ‑ зазначила міський голова. – Але особливо хвилюватися через внесені до законодавства зміни нам не варто. За фінансовими показниками ми повернемося до 2021 року. Є навіть деякий позитив: з 1 жовтня 2023 року ми не сплачуватимемо до державного бюджету реверсну дотацію».

Традиційно найбільшими платниками ПДФО в Новодністровську є енергетичний сектор, потім – будівельники. Саме від діяльності підприємств цих сфер діяльності значною мірою залежить наповнення міського бюджету.

Наталя Олександрівна запевнила, що у 2024 році в пріоритеті залишиться забезпечення КНП «Новодністровська міська поліклініка», низка соціальних програм, націлених, зокрема, на підтримку сімей військовослужбовців тощо. Щоправда такої потужної підтримки підрозділам територіальної оборони та ЗСУ, як це було у 2022 – 2023рр. (19 342тис.грн.) Новодністровська міська рада надати не зможе, хоча по мірі можливостей неодмінно продовжуватиме допомагати нашим військовим наближати нашу перемогу.

Разом з тим з метою наповнення міського бюджету міська рада продовжуватиме роботу зі стягнення боргів за користування земельними ділянками та комунальним майном, наступного року, ймовірно, будуть переглянуті ставки податків на 2025 рік.  

Водночас діяльність міської ради буде націлена на оптимізацію витрат.

Також Наталя Олександрівна повідомила, що минулого тижня з іншими керівниками територіальних громад взяла участь у нараді в Чернівецькій обласній державній/військовій адміністрації. Там було відзначено, що за фінансовими показниками Новодністровська ТГ серед лідерів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора