Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Платники податків Буковини сплатили до казни 492 млн грн плати за землю

Дата: 21.12.2023 15:14
Кількість переглядів: 143

Фото без описуЗа одинадцять місяців 2023 року власники землі та землекористувачі сплатили до бюджетів громад Буковини понад 492 млн гривень земельного податку. Відповідно до розподілу 325,1 млн грн земельного податку сплатили юридичні особи, решта – 166,9 млн грн плати за землю надійшло від фізичних осіб.

У податковій службі Буковини акцентують, земельний податок, який сплачують громадяни за місцем розташування земельної ділянки, зараховується до бюджету громади. Тому кожен буковинець, незалежно від суми сплаченого податку, робить посильний внесок у територіальний розвиток.

Відтак, податківці зазначають, що плата за землю посідає третє місце за обсягами надходжень до місцевого бюджету, поступаючись податку на доходи фізичних осіб та єдиному податку. Наразі земельний податок припадає понад 11,4 відсотки у загальній сумі надходжень до місцевої казни.

У податковій службі роз’яснюють, для достовірного обліку об’єктів оподаткування та відповідно до п.286.5 ст.286 ПКУ платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних щодо: розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку; права на користування пільгою із сплати податку; розміру ставки податку; нарахованої суми податку. 

Крім того, власники та користувачі земельних ділянок можуть звертатись за додатковою інформацією щодо проведення звірки даних з плати за землю до територіальних Центрів обслуговування платників.

Адреси центрів обслуговування платників: https://cv.tax.gov.ua/okremi-storinki/tsentri-obslugovuvannya-platnikiv-poda/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора