Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Прийнято бюджет Новодністровської ТГ на 2024 рік

Дата: 22.12.2023 10:21
Кількість переглядів: 244

Фото без опису21 грудня Новодністровська міська рада на 65-ій сесії затвердила бюджет Новодністровської територіальної громади на 2024 рік. Прогнозний обсяг його доходів складає 114,9млн.грн. Така ж сума передбачається для видатків.  

Дохідна частина видатків формується з різних місцевих джерел, у вигляді податків, зборів, інших платежів ‑ відповідно до податкового законодавства. З державного бюджету очікується лише освітня субвенція у розмірі 24,7млн.грн.

Ці кошти передбачаються на оплату праці педагогів. Всі інші витрати (утримання техперсоналу, оплата енергоносіїв і комунальних послуг, поліпшення матеріальної бази закладів, придбання засобів і матеріалів, ремонтні кампанії тощо) фінансуються з місцевого бюджету. В цілому на освіту передбачені видатки в сумі 60,9млн.грн.

З місцевого бюджету також фінансуються: культура (6,5млн.грн.), спорт (5,9млн.грн.), управління праці та соціального захисту населення (5,1млн.грн) тощо.

На реалізацію міських цільових програм в бюджеті закладено 16,3млн.грн. Виконання цих програм забезпечує різноманітні сфери життєдіяльності громади: соціальний захист і підтримка, розвиток, поліпшення матеріального забезпечення установ і закладів, безпека громади і прозорість діяльності влади тощо.

Зокрема, на виконання програм з охорони здоров’я в місцевому бюджеті 2024р. заплановані видатки в сумі 7,3млн.грн. З них: 6,5млн.грн – фінансова підтримка КНП «Новодністровська поліклініка», та 780тис.грн. – КНП «Центр ПМСД» (для функціонування у вихідні дні денного стаціонару та оплату пільгових рецептів). В програмі «Турбота» закладено видатки в розмірі 1млн.грн. Для реалізації заходів з територіальної оборони і підтримки ЗСУ заплановано 1,1млн.грн.

«Незважаючи на те, що з 1 жовтня так званий «військовий ПДФО» в повному обсязі спрямовується до державного бюджету, ми не припинимо підтримувати наших захисників, ‑ запевнила міський голова Наталя Цимбалюк. – Передбачена в бюджеті 2024 року сума за потреби може переглядатися. Але через високий ступінь невизначеності та обмежень у різних сферах економіки, що властиво умовам воєнного стану, наразі ми можемо запланувати лише цю суму». Тим більше, ‑ пояснила Наталя Олександрівна ‑ використання бюджетних коштів чітко регламентується законодавством, через що іноді навіть за наявності фінансового ресурсу, вкрай важко виконати замовлення наших захисників.  

Та все ж, шляхи знаходяться і в 2023 році на потреби військовиків з міського бюджету Новодністровської ТГ було використано близько 15млн.грн. Крім перерахування коштів у вигляді цільових субвенцій, міською радою систематично закупляються і передаються в військові частини товарно-матеріальні цінності на близько 5млн.грн.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора