Увага! Зміни до прикордонного режиму!

Дата: 10.01.2024 10:09

Фото без описуДержавна прикордонна служба інформує про зміни у законодавстві, які націлені на забезпечення надійної охорони державного кордону України, організації цілеспрямованої діяльності з профілактики правопорушень, формування правосвідомості у жителів прикордоння.

Зокрема, 7 грудня 2023 року КМУ прийняв Постанову №1292 «Про внесення змін до Постанови КМУ від 27 липня 1998р. №1147» та 4 серпня 2021 року постанову №890 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань прикордонного режиму»

Постановою №1292, зокрема зазначено:

• громадяни України, іноземці й особи без громадянства мають право в’їжджати у контрольований прикордонний район, перебувати, проживати або пересуватися в його межах на підставі документів, які посвідчують їхню особу;
  • у прикордонній смузі - ділянці місцевості завширшки 5 км від лінії державного кордону - діє обмеження у вільному в'їзді, перебуванні, проживанні, провадженні робіт і пересуванні осіб;
  • особи, які планують здійснювати в’їзд, перебувати та проводити роботи в межах прикордонної смуги, мають отримати дозвіл у відповідного органу ДПСУ, який безпосередньо виконує завдання у визначеній зоні відповідальності. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Дозвіл фізичним особам віком до 18 років надається за зверненням одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або іншого законного представника.

Окрім цього, установлено спеціальний прикордонний режим та заборонено вільний в’їзд, перебування, проживання, пересування осіб і провадження робіт, не пов’язаних з обороною чи охороною державного кордону, в межах земельних ділянок шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки, озера або іншої водойми. Вздовж лінії державного кордону України з російською федерацією і республікою білорусь - шириною до 2 км, які надано в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби для будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій.

Постановою КМУ від 04 серпня 2021 року №890 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань прикордонного режиму» внесено зміни до Постанови КМУ від 27.07.1998 року №1147 «Про прикордонний режим», Постанови КМУ від 02.08.1998 року №1199 «Про контрольовані прикордонні райони» та Постанови КМУ від 30.01.2015 року №38 «Деякі питання підвищення рівня національної безпеки України».

Ознайомитися з постановами КМУ можна за посиланням:

https://ips.ligazakon.net/document/view/kp231292?an=1 №1292 від 7 грудня 2023 року

https://ips.ligazakon.net/document/KP210890?an=1 №890 від 04 серпня 2021 року