ГУ Пенсійного фонду України в Чернівецькій області ‑ про умови призначення житлових субсидій

Дата: 12.01.2024 09:26

Фото без описуЗа результатами співпраці з питань призначення житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, інформуємо, що впродовж 2023 року через «Соціальну громаду» до підсистеми «Звернення» в цілому по області надійшло понад 46,2 тисяч заяв щодо вказаних виплат (29,7 тисяч заяв щодо надання житлових субсидій та 16,5 тисяч – щодо надання пільг), а це 93,6% від загальної кількості зареєстрованих звернень цих видів.

На даний час в статусі «повернуто до СГ», тобто повернутих на доопрацювання територіальним громадам, перебуває 286 звернень. Одними із типових причин таких повернень є:

- непідтвердження інформації про дохід, який зазначений заявником у декларації, при обміні інформацією з ДПС та ПФУ в автоматичному порядку або, навпаки відсутність документів про дохід, дані щодо якого відсутні у ДПС, Пенсійному фонді України, тощо;

- непідтвердження послуг за наданими заявником реквізитами за результатами обміну інформації від організацій-надавачів послуг;

- незазначення або неправильне внесення в паперову заяву видів послуг, на які претендує заявник;

- некоректне заповнення реквізитів документу, що посвідчують особу заявника або учасника звернення, або невнесення інформації щодо учасника звернення;

- відсутність документу про те, що домогосподарство користується скрапленим газом та твердим паливом у випадку відсутності централізованого газопостачання, тощо.

Додатково повідомляємо, що наразі органами Пенсійного фонду України здійснюється опрацювання результатів рекомендацій, отриманих від Міністерства фінансів України відповідно до Закону України «Про верифікацію та моніторинг державних виплат» щодо виявлених невідповідностей, котрі впливають на встановлення права на житлову субсидію/пільгу.

Зокрема, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на підставі отриманих рекомендацій Мінфіну проводиться індивідуальна робота з одержувачами субсидій, щодо яких встановлено обставини, документальне підтвердження або спростування яких визначає право на субсидію, в тому числі при її призначенні в попередні роки та призначенні без звернення громадянина, а також на подальшу виплату. Серед таких обставин:

здійснення будь-ким із членів домогосподарства протягом 12 місяців перед місяцем звернення за субсидією (її призначенням без звернення) купівлі/платежу на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;

наявність у субсидіанта або членів його сім’ї на депозитному банківському рахунку коштів у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень;

наявність у власності більше ніж одного житлового приміщення чи транспортного засобу, з року випуску якого минуло менше 5 років;

перебування у складі домогосподарства особи, яка за даними Єдиного реєстру боржників має заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці;

неповідомлення про перебування за кордоном сукупно більше 60 днів та ін.

До уваги громадян, які звертаються із заявами щодо надання житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу! В інформаційних матеріалах (нижче) зазначено основні умови, за яких житлова субсидія не призначається та обставини, про які громадянин, якому призначено житлову субсидію, зобов’язаний протягом 30 календарних днів поінформувати орган Пенсійного фонду України, а також підстави, за яких житлова субсидія припиняється.

Також важливо пам’ятати: успішність та оперативність проходження верифікації даних при поточній обробці звернень залежить від надання заявником достовірних (актуальних) даних, необхідних для призначення соціальних виплат, і, відповідно, від їх синхронізації з різних державних реєстрах. Тому, в разі виявлення таких розбіжностей, просимо невідкладно повідомляти заявників про необхідність усунення невідповідностей шляхом звернення до відповідних органів (ДПІ, ДМС, РАЦС, УПСЗН тощо) та подання актуальних даних до Пенсійного фонду України.

Субсидія повідомлення
Субсидія не призначається