Кожна третя дитина, яка відвідує освітні заклади Новодністровська, харчується за рахунок місцевого бюджету

Дата: 15.01.2024 17:22

Фото без описуНа січневому засіданні виконавчого комітету Новодністровської міської ради затвердили списки дітей, які харчуються на пільгових умовах.

Із 1450 дітей, які відвідують садочки та заклади загальної середньої освіти Новодністровська, за рахунок місцевого бюджету харчуються 504 маленьких громадянина. Це на 59 дітей більше, ніж в аналогічний період у 2023 році. Наразі 88 дітей із багатодітних сімей харчуються за 50% вартості, решта пільговиків – безкоштовно.

Із початку ІІ семестру вартість однієї шкільної порції їжі становить 36-52 грн на день, 3-разовий прийом їжі в дошкільних установах – 58-65 грн на день.

Витрати на харчування дітей пільгових категорій покриваються із бюджету громади. У 2023 році ця стаття видатків становила 1 млн 859 тис. грн.

Міський голова Наталя Цимбалюк вчергове наголосила на засіданні виконкому, що вихователі, класні керівники чи інші особи можуть ініціювати клопотання щодо безкоштовного харчування тих дітей, чиї сім’ї перебувають в скрутному становищі, але не мають офіційного статусу визначеної пільгової категорії.

Згідно із рішенням виконкому право на безкоштовне харчування мають:

• діти–сироти;
  • діти, позбавлені батьківського піклування;
  • діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
  • діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ ям»;
  • діти з числа внутрішньо переміщених осіб;
  • діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
  • діти, з числа осіб, визначених у статті 10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
  • діти, батьки яких мають посвідчення учасника бойових дій; діти, батьки яких мобілізовані, проходять військову службу та беруть безпосередню участь в бойових діях, або задіяні в здійсненні заходів з національної безпеки і оборони.

Джерело: "Новодністровське радіо"