Податківці закликають буковинців скористатися калькулятором обчислення суми податку на нерухоме майно

Дата: 27.02.2024 15:40

Фото без описуУ Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області інформують, що на сайті ДПС України діє електронний сервіс «Калькулятор обчислення суми податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб», за посиланням: https://tax.gov.ua/calculator/realty.

Для визначення ставки податку (грн): мінімальна заробітна плата (станом на 1 січня року, за який розраховується податок) множиться на відповідну ставку податку, встановлену місцевою радою, а отриманий показник на кількість метрів квадратних нерухомості. (На 1 січня 2023 року МЗП складала  6700 грн, на 1 січня 2024 року МЗП складає 7100 грн)

Разом з тим, звертають увагу у податковому відомстві, за наявності у власності платника податку об'єкта(об'єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки, що перебуває у власності фізичної особи - платника податку, загальна площа якого перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), сума податку збільшується на 25000 гривень на рік за кожен такий об'єкт житлової нерухомості (його частку).