Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

26 березня в Україні відзначають День Національної гвардії

Дата: 26.03.2024 10:44
Кількість переглядів: 140

Фото без описуСвято встановлено згідно з Указом Президента «Про День Національної гвардії України» від 18 березня 2015 року.

Перед службовцями Нацгвардії стоїть завдання з протидії злочинності, охорони важливих об’єктів, дипломатичних представництв і консульських установ іноземних держав, конвоювання, екстрадиції та охорони підсудних, забезпечення миру, спокою, безпеки, громадського порядку на всій території країни; вони також беруть участь у ліквідації наслідків стихійних лих, забезпеченні карантинних заходів тощо.

Національна гвардія була утворена на зорі незалежності нашої держави. Указом Президії Верховної Ради ще тоді Української РСР від 30 серпня 1991 року у розпорядження Верховної Ради були передані «всі дислоковані на території республіки військові частини внутрішніх військ МВС СРСР, їх органи управління з озброєнням і матеріально-технічною базою». Уже тоді лунали ідеї підпорядкувати Нацгвардію президенту України. Однак їх відхилили, мотивуючи тим, що президента тоді ще не існувало ‑ до перших виборів залишався один місяць. Тому Гвардія підпорядковувалася Раді, безпосереднє керівництво нею здійснював командувач, якого призначав парламент за поданням президента України строком на п’ять років. Та у 1995 році Леонід Кучма домігся зміни законодавства, НГУ було передано в його оперативне управління. Ненадовго, бо в січні 2000-го Леонід Кучма розпустив Національну гвардію – це був компромісний крок після його переобрання, на тлі побоювань опозиції, що президент матиме власне збройне формування і може скористатися цим для встановлення диктатури.

Перемога Революції Гідності, загострення ситуації в Криму та у східних регіонах України 2014 року рішуче вплинули на переосмислення ролі силових структур у незалежній Українській державі. Саме тоді було прийняте рішення відновити Національну гвардію і 13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила ЗУ «Про Національну гвардію України». Базою для формування особового складу НГУ з 2014 року стали підрозділи внутрішніх військ.

Нацгвардія також стала першим збройним підрозділом, який прийняв у свої лави добровольців. Це сталося 14 березня 2014 року, на наступний день після відновлення НГУ на базі внутрішніх військ МВС. 500 бійців Самооборони Майдану вирушили у навчальний центр у Нових Петрівцях під Києвом. 5 квітня 2014-го цей перший добровольчий батальйон оперативного призначення Нацгвардії склав присягу, а 15 квітня заступив на бойове чергування в районі Слов’янська, захопленого російськими ставлениками. Восени 2014 року у складі Нацгвардії діяли вже чотири добровольчих батальйони: 1-й імені генерала Кульчицького, Донбас, Крук та Азов.

Добровольці продовжують поповнювати лави Національної гвардії України. Рекрутингова кампанія МВС під назвою Гвардія наступу розпочалася 2 лютого 2023 року і вже першого ж дня було отримано понад 5 000 заявок. Сьогодні на базі з'єднань Нацгвардії створено уже сім рекрутських бригад: Азов, Буревій, Кара-Даг, Рубіж, Спартан, Хартія і Червона Калина.

Нині, в умовах повномасштабної війни, тисячі нацгвардійців зі зброєю в руках, пліч-о-пліч з іншими підрозділами та зʼєднаннями Сил оборони України відбивають ворожі атаки на передовій, даючи гідну відсіч російським загарбникам.

Вітаємо службовців, співробітників, ветеранів внутрішніх військ і Національної гвардії України з професійним святом! Упевнені, що, завдяки особовому складу НГУ, безпека українських громадян і нашої держави знаходиться в надійних руках.

Слава Україні! Героям слава! Низький уклін, вічна пам’ять і вічна слава усім полеглим за волю і незалежність України!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора