Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Важлива інформація для боржників!

Дата: 12.04.2024 16:33
Кількість переглядів: 123

Фото без описуУкраїнці, на рахунки яких було накладено арешт органами державної виконавчої служби чи приватними виконавцями, можуть користуватися своїми коштами.

Такий закон з метою забезпечення життєдіяльності населення в умовах воєнного стану ухвалено Верховною радою України.  Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану» від 11 квітня 2023 року № 3048-IX, під час дії воєнного стану фізичним особам - боржникам, на кошти яких накладено арешт виконавцями, можуть здійснювати видаткові операції з поточного рахунку на суму в розмірі, що протягом одного календарного місяця не перевищує двох розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на 1 січня поточного календарного року, а також сплачувати податки, збори без урахування такого арешту, за умови що такий поточний рахунок визначений для здійснення видаткових операцій у порядку, встановленому цим підпунктом. Звернення стягнення у межах зазначеної суми на такому рахунку не здійснюється.

Оскільки з січня 2024 року згідно зі ст.8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» 3460-IX від 09.11.2023 р. встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 7100 гривень, то можна користуватися арештованими коштами боржникам у виконавчому проваджені не більше, як 14 200 грн. (двох розмірів мінімальної заробітної плати) протягом одного календарного місяця.

Слід зазначити, що у такому випадку арешт з коштів боржника, які містяться на відкритих рахунках, не знімається.

Щоб можна було користуватися такими коштами, боржникам у виконавчому провадженні необхідно: визначити один поточний рахунок (якщо їх декілька) для здійснення таких операцій в одному банку.

Тобто, можна буде користуватися коштами в сумі 14 200 грн. в місяць, тільки за умови, що такі кошти будуть надходити на один рахунок у зазначеному боржником банку. У випадку, якщо в наявності декілька виконавчих проваджень стосовно однієї фізичної особи для усіх виконавчих проваджень визначається один поточний рахунок для користування коштами.

Для визначення такого поточного рахунку у банку, необхідно звернутися до виконавця, який наклав арешт на кошти, із заявою.

Заява може бути подана в паперовій формі (особисто або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі.

У заяві необхідно зазначити номер поточного рахунку, який Ви просите визначити для можливості користування коштами, та найменування банку, в якому відкрито такий рахунок.

Після отримання вищезазначеної заяви, протягом 2-х робочих днів, виконавець має винести постанову про визначення поточного рахунку фізичної особи - боржника у банку для здійснення видаткових операцій та невідкладно, не пізніше наступного робочого дня після винесення постанови надіслати відповідну постанову банку (обслуговуючому банку).

Якщо Вам відомо, що арешт накладено на Ваші кошти, однак Ви не знаєте чому або Вам невідомо куди звертатися, до якого саме виконавця? Ви можете перевірити дані щодо себе у Єдиному реєстрі боржників за посиланням: https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors (зазначити своє прізвище, ім’я, по батькові). Якщо, щодо Вас є відкриті виконавчі провадження у пошуковому полі з’являться Ваші анкетні дані та контактні дані виконавця у якого перебуває виконавчий документ на виконанні.

Окрім того, отримати безоплатну правничу допомогу має можливість кожен, звернувшись:

  • З мобільних чи стаціонарних телефонів у межах України:

0 800 213 103. дзвінки безкоштовні.

  • Подзвонити з мобільного застосунку Telegram
  • Для дзвінків з-за кордону +38 044 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).
  • сектор "Новодністровське бюро правничої допомоги", тел. (03741) 3-15-70

Завідувач сектору «Новодністровське бюро правничої допомоги» ВАТРИЧ Сніжана

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора