Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

18 квітня ‑ День заснування Товариства Червоного Хреста в Україні

Дата: 18.04.2024 11:07
Кількість переглядів: 116

Фото без описуУкраїнський Червоний Хрест — найбільша гуманітарна організація в Україні, яка надає комплексну гуманітарну допомогу та підтримку усім тим, хто найбільше її потребує. Товариство об’єднує 24 обласних та майже 200 районних організацій, понад 8 000 волонтерів щодня надають людям допомогу та підтримку.

Історія створення Українського Червоного Хреста починається після вигнання Червоної армії з Києва. 18 квітня 1918 р. з ініціативи українських лікарів було скликано установчий з’їзд Українського Червоного Хреста, обрано Головну управу та створено філії організації у різних містах України.

Проте доба Центральної Ради була недовготривалою. За Директорії функції Червоного Хреста були об’єднані з діяльністю Медико-санітарної служби Української армії. Він проіснував в Україні до 1921р., потім перебував у еміграції.

В 1941р. у Львові Український Червоний Хрест оголосив про поновлення своєї діяльності під патронатом митрополита Андрея Шептицького. При УЧХ було створено головну збірну станицю колишніх полонених, де вони проходили медогляд, саночистку, отримували чисту білизну і одяг а також додаткове харчування. Але німецька влада не схвалювала таких дій і вже у 1942р. УЧХ у Львові був ліквідований, а його функції перебрав відділ суспільної опіки при Українському Центральному Комітеті. Закривались німцями і місцеві відділення УЧХ, а натомість створювались «відділи благодійності» при міських управах.

Однак, попри усі заборони і перешкоди під час Другої світової війни Товариство підготувало і відправило на фронт понад сто тисяч медичних сестер, санінструкторів та сандружинниць. Також у цей час Червоний Хрест став ініціатором безоплатного донорства.

Товариства Українського Червоного Хреста продовжували діяти і в УРСР спершу як незалежні гуманітарні організації, пізніше їх було підпорядковано наркоматові здоров’я та включено до загальнорадянської системи товариств Червоного Хреста.

У 1992 році президент Леонід Кравчук видав указ «Про Товариство Червоного Хреста України». Цим указом його було визнано єдиним національним Товариством Червоного Хреста України. Основним його завданням є «сприяння органам державної влади України у їх діяльності в гуманітарній сфері».

У цьому ж році створено Службу розшуку Товариства, яка безкоштовно надає допомогу у пошуку та воз’єднанні членів родин, які втратили зв’язок внаслідок збройних конфліктів та інших надзвичайних ситуацій у світі.

Офіційне визнання Міжнародного Комітету Червоного Хреста у Женеві Товариство отримало у 1993 році і стало повноправним членом Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

Волонтери та співробітники Українського Червоного Хреста завжди там де гуманітарна криза, і завжди поруч з тими, хто найбільше потребує допомоги та підтримки. В умовах нинішньої війни роль Червоного Хреста безцінна, бо представники організації так само продовжують дотримуватися ключових завдань у своїй діяльності, рятуючи тисячі життів українців, які потребують евакуації, чи залишаються у зоні бойових дій. Низький уклін кожному з представників Червоного Хреста за врятовані долі, за необхідну допомогу нашим співвітчизникам у цей скрутний для України час. Бережи вас Господь, здоров'я вам і сил!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора