Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Завтра - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Дата: 07.05.2024 14:53
Кількість переглядів: 92

Фото без опису8 травня з 10год. кожен новодністровець чи гість нашого міста може вшанувати подвиг тих, хто боровся з нацизмом у Другій світовій війні, та увічнити пам’ять загиблих воїнів і цивільних жертв воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни, покладанням квітів до стели на алеї Слави.

Цьогоріч в Україні вперше відзначатиметься День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років – відповідно до Закону України 3107-IX від 29 травня 2023 року.

З 2014 року, після Революції гідності, з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна почала на державному рівні впроваджувати європейську традицію відзначення дати завершення Другої світової війни. Зокрема, був запроваджений День пам’яті та примирення 8 травня, а 9-го травня ‑ День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Відтепер, згідно з рішенням парламенту, пам’ять про Другу світову війну на державному рівні вшановуватимуть лише 8 травня. 9 травня в Україні, починаючи з цього року, відзначатимемо День Європи. Тому що цього дня в 1950 році французький міністр закордонних справ Робер Шуман виступив з ініціативою створити Європейську спільноту вугілля та сталі. Декларація Шумана стала предтечею Європейського Союзу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора