Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

Платники Буковини заборгували єдиного соціального внеску майже 220,4 мільйони гривень

Дата: 17.05.2024 15:52
Кількість переглядів: 17

Фото без описуПро це повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Микола Загарюк.

Він зазначив, що вся система пенсійних виплат тримається на сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування мільйонів українців. і хоч під час військового стану деякі категорії фізичних осіб – підприємців мають право не сплачувати ЄСВ (з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану в Україні та протягом дванадцяти місяців після припинення або скасування воєнного стану), посадовець все ж закликав платників, які проводять діяльність, сплачувати не менше мінімального розміру ЄСВ — 1 760 гривень на місяць та погашати борги які виникли ще до початку військової агресії.

За словами Миколи Васильовича упродовж січня – квітня 2024 року платники погасили заборгованість з ЄСВ на суму 6,6 млн.грн. На виконання до органів ДВС фахівці служби передали вимоги про стягнення (недоїмки) з ЄСВ на 179 млн.грн і щоб не потрапити до так званих «списків» на примусове стягнення боргів необхідно самостійно сплатити суми ЄСВ.

Платникам, які мали заборгованість до 1 березня 2023 року необхідно враховувати, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з ЄСВ не застосовується, і після закінчення воєнного стану прийдеться сплатити всю суму заборгованості.

Про борги з ЄСВ платник може дізнатися кількома способами. Найперше - отримати інформацію скориставшись сервісом «Електронний кабінет» (cabinet.tax.gov.ua), або через мобільний застосунок від ДПС «Моя податкова» (застосунок можна завантажити на телефони як на платформі Android, так і iOS).

Ще можна здійснити звірку розрахунків у Центрі обслуговування платників податків за місцем своєї реєстрації, або звернутися до фахівців управління по роботі з податковим боргом Головного управління ДПС у Чернівецькій області особисто чи за телефонами: 0372(545635); 0372(545015). Фахівці зорієнтують у способах погашення та умовах відстрочення, у тому числі під час дії воєнного стану.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора