Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

День Героїв України. Вклонімося пам'яті українських Героїв, які поклали життя за Батьківщину!

Дата: 22.05.2024 15:57
Кількість переглядів: 121

Фото без описуУкраїнський народ впродовж століть виборював своє право на самостійне життя і незалежність власної держави. Теперішня війна з російськими загарбниками – продовження нашої боротьби за свободу.

23 травня в Україні відзначається День Героїв. Ця особлива дата, приурочена для вшанування пам'яті людей, які стали героями в минулому і до наших днів: українським воїнам-лицарям Київської Русі, козакам часів Гетьманщини, повстанцям, Українським Січовим Стрільцям та воїнам армій УНР і УПА, а тепер ще нашим захисникам в російсько-українській війні. В цій звитяжній когорті уже навіки вписані імена великого князя Святослава та короля Данила, Богдана Хмельницького, Івана Мазепи, Івана Виговського, Мирона Тарнавського, Дмитра Вітовського, Симона Петлюри, Степана Бандери, Дмитра Коцюбайла, Сергія Кульчицького, Олександра Оксанченка, Василя Співака – це лише окремі, найяскравіші особистості, які жили в різні епохи, але однаково боролися за Батьківщину та віддали життя заради своїх нащадків, які завжди мають пам'ятати їхні імена. А повного списку Героїв України, мабуть, і немає. Бо сьогодні для нас кожен, хто виганяє російську орду з української землі, - безсумнівно герой.

День Героїв було засновано 23 травня 1941 року Організацією українських націоналістів (ОУН). Він приурочений до сумної дати ‑ в цей день 1938 року було вбито полковника армії УНР, державного, військового і політичного діяча Євгена Коновальця, одного з головних ідеологів українського націоналізму.

В радянські часи в Україні це свято відзначалося підпільно. Але у всіх куточках світу в цей день українська діаспора вшановувала своїх Героїв. З 1992 року в незалежній Україні свято набуває все більшої популярності. І попри те, що День Героїв ще не є офіційним державним святом, воно дедалі частіше відзначається на рівні державних органів та органів місцевого самоврядування.

Тож запрошуємо у четвер, 23 травня, о 12.00 прийти на Алею слави в Новодністровську, щоб віддати шану усім Героям України!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора