історія

07 Травня, 2024 р., 10:19
2015рік для Новодністровська в історичному значенні неординарний: минає 40 років із того часу, коли Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 20.02.75 р. новозбудованому населеному пункту Сокирянського р-ну Чернівецької обл. присвоєно найменування «Новодністровськ», а рішенням виконкому Чернівецької обласної Ради від 25.02.75 р. за № 57 Новодністровськ включено до облікових даних населених пунктів області та Сокирянського р-ну з віднесенням до категорії селищ міського типу.
07 Травня, 2024 р., 10:18
З 1514 р. територія опинилася під владою Туреччини, входила до створеної турками адміністративно-територіальної одиниці — Хотинської райї (щось на кшталт повіту). Через це, навіть після звільнення від турецького панування, населення цієї території тривалий час називали райками або райлянами.