Новодністровська ТГ

Дністровський район Чернівецька область

20 листопада міський голова Наталя Цимбалюк звітувала про роботу органів місцевого самоврядування

Дата: 30.11.2023 16:25
Кількість переглядів: 352

Фото без описуДата вибрана не випадково – саме в цей день три роки тому новообрані депутати міської ради VІІІ скликання та міський голова приступили до виконання своїх повноважень.

Послухати звіт міського голови офіційно були запрошені представники основних містоутворюючих підприємств, профспілковій організації, депутати міської ради та члени виконавчого комітету. Громаді про заплановану подію було оголошено на сайті і в соціальних мережах.

Участь у заході взяв і голова Дністровської РВА Віталій Якубенко. По завершенні заходу у зверненні до міського голови Віталій Вікторович зазначив: «Громада розвивається. І це видно. Завдяки вам усім і пані Наталі особисто. У кожному напрямку ‑ освіта, медицина, культура, інвестиційна діяльність ‑ помітний прогрес. Велике дякую всім за згуртованість і рух до перемоги!» Він також відзначив, що Новодністровська громада в числі перших по підтримці наших військових, що боронять Україну.

Детальний звіт міського голови про роботу ОМС у 2023 році: завантажити

 

ОСНОВНІ ТЕЗИ ЗВІТНОЇ ДОПОВІДІ МІСЬКОГО ГОЛОВИ

Розпочинаючи свою доповідь, Наталя Олександрівна наголосила, що все, чого досягла громада, здійснили спільно депутатський корпус, виконавчий комітет, працівники виконавчих органів міської ради, керівники та колективи виробничих підприємств, особливо компанії «Укргідроенерго», соціально активні громадяни.

Окрім численних зустрічей, засідань в комісіях та робочих групах, за три роки каденції було проведено 63 сесії Новодністровської міської ради, 26 з них – позачергово (у зв’язку із виникненням нагальних питань, що потребують невідкладного розгляду). Загалом на сесіях уже прийнято 830 рішень. На 58-ох засіданнях виконавчого комітету (18 з них позачергові) ухвалено більше 450 рішень.

Найважливіший в комунікації з громадою орган – Центр надання адміністративних послуг. Затверджений рішенням сесії перелік містить 199 різних послуг, лише у 2023 році було надано більше 9 тисяч послуг мешканцям Новодністровська. Окремі види адміністративних послуг отримали в нашому ЦНАПі і жителі прилеглих сіл. До слова, наші сусіди безперешкодно користуються також освітніми, медичними та іншими закладами міста.

З даного приводу міський голова зауважила, що визначення Новодністровської ТГ у складі самого лише міста є очевидним упущенням з боку реалізаторів реформи децентралізації. Адже з місцевого бюджету Новодністровської ТГ до державного щомісяця вилучається реверсна дотація (як фактор недостатньої кількості населення щодо загального обсягу доходів) у той час, коли в сусідній громаді коштів бракує і вона систематично отримує з державного бюджету дотацію. У зв’язку з цим Наталя Олександрівна висловила впевненість, що ситуація вирішиться на державному рівні шляхом прийняття поправок до діючого законодавства.

Плани, які були складені на початку роботи нинішньої каденції міської ради, скоригувала війна. Першочерговими питаннями стали безпека, допомога військовим формуванням, підтримка ВПО.

На реалізацію Програми підтримки підрозділів ТрО та ЗСУ в цілому (включно з матеріальними цінностями) використано близько 25 мільйонів гривень. Це найвищий (у відсотковому відношенні) показник в області. При цьому тут не враховані особисті донати новодністровців та витрати з міського бюджету на створення баз для розміщення підрозділів ТрО і Нацгвардії, які після 24.02.22 довелось облаштовувати частково в авральному режимі. Щоправда, в цьому процесі ми відчули потужну підтримку наших виробничих підприємств, за що дякуємо керівникам і колективам.

Але кошти ніщо, коли приходить звістка про чергову втрату життя. «Найважчим обов’язком, ‑ каже Наталя Цимбалюк, ‑ є необхідність совістити родину загиблого героя і пережити разом з його сім’єю найчорніші дні. Тому ми намагаємось максимально допомогти цим людям не лише під час похоронів, а й за будь-яким зверненням, також різними способами намагаємось скрасити буденність дітям загиблих героїв». В цьому ж ключі запроваджено відзнаку міського голови «За честь і відвагу», яка вручається членам загиблих військовослужбовців разом із матеріальною допомогою. Міською радою уже виділений перший транш на встановлення пам’ятників на могилах загиблих, для вшанування їхньої пам’яті створено «Алею слави». При Центрі соціальних послуг працює спілка психологів, завжди готових надати допомогу постраждалим від війни людям.  

З 24 лютого 2022р. дотепер у Новодністровській ТГ транзитом побували 3 618 внутрішньо переміщених осіб. Станом на 01.11.2023р. в місті проживають 1 200 осіб. Місцем тимчасового проживання ВПО визначено приміщення Центру надання соціальних послуг. З початку повномасштабного вторгнення ним скористалися 124 особи. Наразі в Центрі проживає 12 осіб. КУ «Центр надання соціальних послуг» створена вже нинішньою каденцією. В Центрі локалізовані раніше розкидані в різних будівлях служби, що опікуються самотніми людьми похилого віку, інвалідами, дітьми з інвалідністю та іншими громадянами вразливих категорій. За кошти, що надходять на розвиток інфраструктури від ПрАТ «Укргідроенерго», проведено роботи з реконструкції приміщення для тимчасового перебування ВПО. Завдяки гуманітарній допомозі приміщення облаштоване необхідними предметами першої необхідності та побутовою технікою.Для наданням підтримки ВПО у 2022 – 2023рр. використано 3 326,2тис.грн. Основна частина коштів (1 053,5тис.грн.) використано на придбання продуктів харчування для приготування обідів для ВПО (в середньому 55 осіб до 1 липня 2023р. щодня отримували одноразове харчування).

В місті облаштовані 9 пунктів незламності, сховище, 15 найпростіших укриттів, тривають роботи з ремонту і осучаснення укриття в гімназії. В Центрі надання соціальних послуг працює сенсорна кімната для дітей (в тому числі ВПО), в закладах освіти відкриті два класи безпеки, де діти навчаються основам пожежної та протимінної безпеки, правилам надання домедичної допомоги, правилам дорожнього руху тощо. Про повітряну небезпеку містян сповіщають сирени та надсилаються повідомлення в соціальні мережі.

Основу міського бюджету складає ПДФО. Дотацій ми фактично не отримуємо, навпаки, до державного бюджету вилучається реверсна. З 2020 року спостерігається стійке зростання доходної частини. Так відбувається, зокрема і завдяки ПДФО від ТО, яке з 1 жовтня 2023 року вилучатиметься до держбюджету. Та проведений аналіз свідчить, що Новодністровська ТГ продовжуватиме залишатися самодостатньою громадою. Наразі триває планування бюджету 2024 року, який сесія Новодністровської міської ради прийме в грудні.

Освіта ‑ основна сфера життєдіяльності громади і галузь, що об’єднує найбільшу кількість персоналу. Державна субвенція покриває видатки на заробітну плату педагогічного персоналу. Інші потреби (утримання технічного персоналу, оплата енергоносіїв, ремонтні кампанії тощо) фінансуються з місцевого бюджету. Натомість наші діти демонструють високий рівень знань та досягають успіхів у творчості. Нещодавно було прийнято рішення про грошову винагороду учням, які досягли максимальних результатів в складанні національного мультипредметного тесту. Завдяки проекту «Спроможна школа», державній субвенції та коштам місцевого бюджету проведені ремонти в фойє гімназії, приміщеннях першого поверху та актовій залі ЗЗСО ІІ – ІІІст., їдальнях та харчоблоках обох закладів, коридорі ДНЗ «Радість».

Заклади охорони здоров’я за три роки нашої каденції профінансовані з міського бюджету на 21,5млн.грн. Левова частка коштів йде КНП «Новодністровська поліклініка», яке більш як наполовину утримується за кошти місцевого бюджету. Рішення не допустити закриття закладу було колегіальним і виправданим. Також, реагуючи на звернення громадян, вирішено фінансувати з міського бюджету роботу денного стаціонару КНП «Ценрт ПМСД» у вихідні дні. Згідно з бюджетною політикою оплачуються платежі за енергоносії та пільгові рецепти.

Інвестиційна діяльність – важливий чинник створення комфортних і безпечних умов проживання новодністровців у своєму місті, яке, ніде правди діти, давно потребує оновлення. Основним інвестором продовжує залишатися ПрАТ «Укргідроенерго». Маємо з ними договір на 40 мільйонів гривень, 25 з них планується використати на реконструкцію перехрестя вулиць Куреньова та Буковинська. Цей проект надовго залишиться візитівкою міста та Укргідроенерго, адже планували його до 50-річчя Новодністровська.

Наступний транш соціальних коштів направимо на оновлення системи водопостачання і водовідведення. Також плануємо освоїти 5млн.грн., які передбачалися на реконструкцію басейну в рамках «Великого будівництва», їх буде використано на ремонт фасаду спорткомплексу.

Незважаючи на важкі часи, влада намагається не лише в належному стані утримувати місто, а й вдосконалювати його, вживаючи зі свого боку заходів з благоустрою та співпрацюючи з підприємцями. Чимало зроблено для омолодження зелених насаджень, облаштування місць загального користування на найбільш людних територіях (сквер Шевченка, вулиця між житловими мікрорайонами, приринкова площа тощо). За сприяння Дністровської ГЕС-1 проведена нова лінія вуличного освітлення.

УТВК бере на себе чимало завдань, не завжди властивих специфіці цього підприємства. Але це єдине комунальне підприємство, яке має відповідну матеріально-технічну базу. Тож, крім водопостачання і водовідведення, воно опікується і вуличним освітленням, і утриманням кладовища, і частково благоустроєм, і навіть тимчасовою перетримкою бездомних тварин опікується спеціально введений у штат підприємства працівник.

Налагоджено ефективну співпрацю з ТОВ «Аванті+», яке виконує функції з утримання багатоквартирних житлових будинків та благоустрою (прибирання місць загального користування. Підприємством гарно облаштовано і утримується міське сміттєзвалище.

Завершено проект «Поліцейський офіцер громади», служба працює 24/7, маємо уже трьох офіцерів, робота яких полягає в забезпеченні законності і порядку на території міста. За кошти місцевого бюджету проведено капітальний ремонт службового приміщення для ПОГ. Від держави отримали два автомобілі для ПОГ, один придбали за кошти місцевого бюджету.

Про наші успіхи, проблеми і щоденні події тепер чує більша аудиторія. КП «На своїй хвилі» тепер мовить цілодобово у FM ефірі на частоті 102,3. Розширено також комунікацію в соціальних мережах, де новодністровці (і не тільки) можуть не лише отримувати актуальну інформація, але у задавати питання та висловлювати власні думки.

Фото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора